Pagrindinis
Migrena
"PARACETAMOL": vartojimo instrukcijos (tabletės suaugusiesiems), kaina ir dozavimas
Kitos išleidimo formos:
"Paracetamolis": kompozicija
Vaistas sintetinamas iš anilino, priklauso anilidų grupei, mažina temperatūrą, malšina skausmą. Tai nesteroidinis analgetikas ir įtrauktas į PSO būtiniausių vaistų sąrašą. „Pharmstandard“ tabletės yra kietos formos ir sveria 500 mg veikliosios medžiagos. Tiekiamos lizdinėse plokštelėse po 10 vienetų dėžutėje..
Kaip tai veikia organizmą? (Farmakodinamika)
Pagrindinis komponentas neleidžia organizme susidaryti specifinėms medžiagoms, lydinčioms bet kokią ligą, prostaglandinams. Prostaglandinai veikia skausmo receptorius, padidindami jų jautrumą histaminui ir bradikidinui. Jei yra nedaug prostaglandinų, impulsai būna blogesni, žmogus nejaučia skausmo ar jaučia mažiau. Be to, prostaglandinai sukelia termoreguliacijos centrą, esantį pagumburyje, pakeliant kūno temperatūrą. Veiklioji medžiaga sumažina šį poveikį, tuo pačiu padidindama šilumos perdavimą, padėdamas kūnui atvėsti iki normalios temperatūros. Pats vaistas neišgydo jokios ligos. Tai tiesiog sumažina simptomų, lydinčių peršalimą, sunkumą, bet kokios lėtinės patologijos paūmėjimą ir uždegiminį procesą. Vaisto poveikis padidina kofeino vartojimą, sumažina rifampicino, barbitūratų, alkoholio kiekį, taip pat prailgina kraują skystinančių vaistų veikimą..
Naudojimo indikacijos:
- bet kokios kilmės skausmas: dantų, galvos skausmas, sąnarių ir menstruacijų skausmas, kiti;
- padidėjusi temperatūra virš 38 ° C ūminių infekcinių ligų ar lėtinės patologijos paūmėjimo metu;
- sergantiems alergija aspirinui,
- bronchų astma.
Kontraindikacijos
- nėščia per pirmąjį trimestrą;
- alkoholikai;
- su kepenų, inkstų nepakankamumu;
- sergant anemija;
- su individualiu komponentų netoleravimu;
- pirmųjų trijų gyvenimo mėnesių vaikai.
Šalutiniai poveikiai
Ilgai nekontroliuojamas gydymas gali sukelti tokias nepageidaujamas reakcijas:
- pykinimas Vėmimas,
- anemija
- aritmijos;
- sutrikusi kepenų ir inkstų veikla;
- methemoglobinemija (daugiau nei 1% hemoglobino kiekis eritrocituose nesugeba pernešti deguonies);
- pankreatitas.
Norint išvengti komplikacijų ar nepageidaujamų reakcijų pagal paracetamolio tablečių vartojimo instrukcijas suaugusiesiems, rekomenduojama vartoti savarankiškai ne ilgiau kaip tris dienas iš eilės. Nesant simptomų, kreipkitės į gydytoją..
"Paracetamolis": vartojimo instrukcijos (tabletės suaugusiesiems)
Gerkite vaistą, jei reikia, esant karščiavimui, ūmiam skausmui. Jis nėra monoterapinis ir naudojamas tik peršalimo ir kitų ligų simptomams palengvinti. Galite bet kada išgerti užgerdami dideliu kiekiu vandens (iki 200 ml). Leidžiamas vartojimo dažnis yra iki 4 kartų per dieną, ne daugiau kaip 4 gramai per dieną. Pertrauka tarp dviejų tablečių dozių turėtų būti nuo 4 iki 6 valandų.
Kiek galiu išgerti paracetamolio per dieną suaugusiam žmogui?
Farmacijos kompanijos gamina vaistą ne daugiau kaip 200 mg tabletėmis (0,5 gramo dozė yra labai reta). Atsižvelgiant į klausimą, kiek paracetamolio per dieną galima išgerti suaugusiam, Mashkovsky rekomenduoja suaugusiesiems vartoti po 0,2 g vienu metu, remiantis šalies farmakologiniu vadovu. Vidal farmacijos vadovas rekomenduoja suaugusiesiems skirti 0,5 gramo dozę. Praktika rodo, kad pastarasis variantas yra priimtiniausias ir saugiausias. Dienos metu suaugęs asmuo gali vartoti 4 gramus vaisto nepakenkdamas sveikatai.
"Paracetamolis": dozė (suaugusiesiems)
- Suaugusiesiems, sveriantiems iki 80 kg, pakanka vienkartinės 500 mg dozės.
- Nesant reikiamo efekto, dozę galima padidinti iki 750–1000 mg.
- Sveriant daugiau kaip 80 kg, suaugusiems žmonėms leidžiama paracetamolio dozė yra 1 gramas.
- Jei kas 4 valandas išgerti 1 gramą veikliosios medžiagos nepadeda, kreipkitės į gydytoją.
"Paracetamolis": kaina (tabletės)
Kaina skirtingose vaistinėse šiek tiek skiriasi: šio vaisto maržą riboja valstybė. Be gydytojo recepto 0,2 gramo 10 tablečių dozę galima nusipirkti internetinėse vaistinėse:
- RU - 3 rubliai;
- „Eurofarm“ - 4,10 rublių;
- Dialogas - 5 rubliai;
- „Maxavit“ - 5,30 rublių;
- Vaistinė - 5,20 rublių.
"Paracetamolis": pigesni analogai
Šis vaistas neturi pigių analogų. Vaistą galite pakeisti analogais, kurių pagrindą sudaro ta pati veiklioji medžiaga, pagaminta tablečių pavidalu:
„Citramon“ - „Pharmstandard“ gaminamos tabletės, kuriose, be aktyviojo komponento, yra sustiprinančių karščiavimą mažinantį ir analgezinį paracetamolio poveikį. Kaina - nuo 9 rublių.
„Coficil-plus“ yra farmacinis preparatas tablečių pavidalu, kurį gamina „Uralbiopharm“. Jis turi analgezinį ir karščiavimą mažinantį poveikį, nes į kompoziciją pridedama acetilsalicilo rūgšties ir kofeino. Kaina - nuo 12 rublių.
„Askofen-P“ yra Rusijos farmacijos gamybos vaistas, kuriame, be pagrindinio komponento, yra kofeino ir acetilsalicilo rūgšties. Tai yra veiksmingas analgetikas ir turi psichostimuliuojantį, priešuždegiminį ir karščiavimą mažinantį poveikį. Kaina - 29 rubliai
Pentalginas yra naminis vaistas, pridedamas drotaverinas, kofeinas ir kiti komponentai. Jis turi veiksmingą analgezinį, karščiavimą mažinantį ir priešuždegiminį poveikį. Kaina - 74 rubliai.
Panadol yra prancūziškas tablečių preparatas, turintis analgetinį ir karščiavimą mažinantį poveikį. Jis naudojamas nuo infekcinių-uždegiminių ir virusinių ligų. Kaina - 41 rublis.
Paracetamolis: apžvalgos
Aš šias tabletes vartoju labai ilgai, apie dvidešimt metų. Jis visada yra mano rankinėje. Pagrindiniai jo privalumai yra kaina ir efektyvumas. Dabar vaistinėse jie nuolat siūlo vaistus kelis kartus brangesnius, nors tas pats komponentas yra tas pats paracetamolis. Tai puikiai sumažina temperatūrą, tačiau neturi šalutinio poveikio ir migdomųjų. Nėštumo metu gydytoja liepė vartoti šias tabletes nuo galvos skausmo, nors prieš tai aš vartojau kitas tabletes. Galvos skausmas, išgėrus vaisto, praeina pažodžiui per 10–15 minučių. Pakuotėje yra kelios lizdinės plokštelės, jas labai patogu nešiotis.
Daugelį metų stengiausi apsisaugoti nuo narkotikų vartojimo. Man geriausias vaistas yra poilsis, ramybė ir kokybiškas miegas. Ir tik skubiais atvejais, kai temperatūra yra ypač aukšta, aš sau leidžiu išgerti paracetamolio tabletę. Sutinku su ankstesniais pranešėjais, kad tai yra prieinama ir paprasta priemonė, turinti unikalų efektą. Dauguma karščiavimą mažinančių vaistų gali dramatiškai sumažinti temperatūrą, todėl organizmas patiria papildomą stresą. Tokiu atveju šios tabletės padės puikiai, nepakenkiant kūnui..
Paracetamolis: naudoti nuo peršalimo ir gripo
Bendraautorius, redaktorius ir medicinos ekspertas - Maksimovas Aleksandras Aleksejevičius.
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m.
Paracetamolis (arba acetaminofenas) yra vienas iš populiariausių karščiavimą mažinančių vaistų šiais laikais. Jau keletą dešimtmečių ši medžiaga yra daugelio vaistų, vartojamų nuo peršalimo ir virusinių ligų, dalis. Vien Rusijoje yra daugiau kaip 200 tokių vaistų, kurie palengvina paciento, sergančio ūmiomis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis, peršalimo ligomis, gripu, būklę ir kovoja su dideliu karščiavimu. Paracetamolis parduodamas kaip įvairių prekės ženklų narkotikų dalis, tačiau veikimo principas, vartojimo indikacijos ir kontraindikacijos yra labai panašūs. Ši medžiaga yra vienas iš aktyvių RINZA® ir RINZASIP® komponentų kartu su vitaminu C. Vaistai veikia kompleksiškai ir padeda pašalinti pagrindinius peršalimo ir gripo simptomus..
Šalti simptomai, kuriuos gali padėti paracetamolis
- Aukšta kūno temperatūra (gali būti 38 ° C ir aukštesnė), dažniausiai spazminė.
- Bendras silpnumas, bendras negalavimas, kurį apsunkina uždegimo ir karščiavimo vystymasis.
- Skausmo sindromas, paprastai išreiškiamas kaip galvos skausmai ir skaudantys raumenys bei sąnariai.
Tokiais atvejais kaip paracetamolis (acetaminofenas) paprastai pasirenkamas kaip terapinis vaistas, taip pat ir mažiems pacientams. Pavyzdžiui, RINZASIP® gali būti naudojamas nuo 6 metų. Norint suprasti, kodėl ši medžiaga yra teikiama pirmenybė, būtina žinoti paracetamolio savybes, ką šis vaistas padeda, taip pat suprasti bendrąsias vartojimo indikacijas..
Paracetamolis nuo peršalimo
Norint suprasti, kokia paracetamolio dozė gydant įprastą peršalimą reikia konkrečiu atveju, svarbu žinoti šio vaisto veikimo mechanizmą. Acetaminofenas yra vaistas, turintis ryškų analgezinį ir karščiavimą mažinantį (karščiavimą mažinantį) poveikį. Jo pagrindu sukurti vaistai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir turi minimalų šalutinį poveikį 1, būdingą tokio tipo nesteroidinėms medžiagoms. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, paracetamolis yra vienas iš svarbiausių ir reikalingiausių vaistų.
Naudojama skirtingomis dozėmis, ši medžiaga turi šias farmakologines savybes:
- skausmą malšinančių vaistų;
- karščiavimas;
- priešuždegiminis.
Jei šias savybes koreliuojate su įprastais gripo ir peršalimo simptomais, tada paaiškėja, kad acetaminofeną galima naudoti tokiose ligose. Ar svarbu vartoti šį vaistą kintant temperatūrai, paaiškės jo pranašumai..
Paracetamolio vartojimo pranašumai nuo peršalimo ar gripo
Pagrindinis paracetamolio vartojimo peršalimui pliusas yra jo karščiavimą mažinantis poveikis. Vaisto poveikis yra kuo panašesnis į natūralų temperatūros mažinimo procesą. Veikdamas centrinę nervų sistemą, acetaminofenas lokalizuoja savo veiklą pagumburyje ir veikia termoreguliacijos procesus. Dėl to paracetamolis padeda atsikratyti karščio peršalus. Tai, savo ruožtu, prisideda prie organizmo apsauginių mechanizmų, kurie neišleidžia energijos sustabdyti (pašalinti) karščiavimo procesus, veikimo..
Acetaminofenas turi mažiau ryškų šalutinį poveikį, palyginti su fenacetino analogu. 2 Tai leidžia ilgalaikį paskirtą dozę vartoti ilgą laiką, taip pat ir gydant vaikus. Pvz., RINZA® ir RINZASIP® kartu su vitaminu C galima vartoti gripo ir peršalimo simptomams palengvinti 5 dienas (pagal medicinos vartojimo instrukcijas)..
Acetaminofenas turi selektyvų poveikį dėl savo farmakologinių savybių (nedaro įtakos ciklooksigenazės-1 ir 2 fermentams, nedaro įtakos trombocitų funkcijai) 3. Tai lygina su daugeliu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo: dėl šios priežasties paracetamolį vaikams galima vartoti esant temperatūrai..
Acetaminofeno metabolitai (medžiagų apykaitos produktai) greitai pašalinami.
Pagrindiniai peršalimo ligų gydymo paracetamoliu principai
Paracetamolis nepriklauso antibiotikams, vitaminams ir kt. Tai yra simptominis vaistas, skirtas palengvinti ūminės kvėpavimo takų virusinės infekcijos ar gripo pasireiškimus, o ne pačią ligą gydyti. Todėl svarbu laikytis nurodymų: laikykitės pagrindinių vartojimo principų ir nurodyto dozavimo.
Vaistas vartojamas gydant ūmines peršalimo formas, kurių eigą lydi ryški aukšta kūno temperatūra.
Draudžiama vartoti paracetamolį nuo peršalimo kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra alkoholio, net ir mažomis dozėmis.
Registratūros ypatybės
Sergant gripu ir peršalimu, paracetamolį galima vartoti peroraliai (gerti tabletėmis, milteliais ir kt.) Arba rektaliniu būdu (žvakutėse). Šis požiūris leidžia greitai pasiekti terapinį poveikį. Šiuo atžvilgiu dažniausiai nepraktiška naudoti ARVI paracetamolį injekcinio tirpalo pavidalu. RINZA® ir RINZASIP® produktų serijoje lėšos pateikiamos dviejų dozių formomis, kurias ypač patogu vartoti: RINZA® tabletės ir milteliai karštam gėrimui ruošti 6 RINZASIP® su vitaminu C.
Rekomenduojama dozė
Vienkartinė paracetamolio dozė suaugusiajam neturi viršyti 1 g, per parą - ne daugiau kaip 4 g (ne mažiau kaip 4-5 vaisto dozės). Pakartotinai vartoti paracetamolį suaugusiojo temperatūroje galima ne anksčiau kaip praėjus 5 valandoms po ankstesnio vaisto vartojimo. Vaikams ir paaugliams iki 18 metų dozė apskaičiuojama pagal vaisto masės ir vaiko kūno masės santykį, tačiau ji neturėtų viršyti 10–15 mg 1 kg. Didžiausia paros dozė vaikams yra 60 mg / 1 kg. Naudojant RINZA®, leidžiama išgerti 4 tabletes per dieną, RINZASIP® su vitaminu C - 4 paketėlius miltelių (paruošti tirpalą peroraliniam vartojimui) per dieną 4.
Bendroji priėmimo schema
Prieš gerdami acetaminofeną (paracetamolį), pirmiausia turite pasitarti su gydytoju ir perskaityti vaisto instrukcijas. Paprastai vaisto išgerkite praėjus 1–2 valandoms po valgio, gausiai vartodami skysčių. Jei pacientas neturi apetito, teisinga bus perpus sumažinti vaistinio preparato dozę suaugusio ar vaiko gydymui, kad būtų pašalinta dirginančio vaisto poveikio rizika..
Paracetamolio vartojimo trukmė temperatūroje neturi būti ilgesnė kaip 7 dienos (RINZA® linijos preparatams - 5 dienos). Daugeliu atvejų, jei ligos eiga nėra sudėtinga dėl kitų apraiškų, tada išreikšti simptomai išnyksta po 1-2 dienų. Paprastai karščiavimas išnyksta jau trečią dieną nuo narkotikų vartojimo pradžios, o skausmas - 5-tą dieną. Jei per nustatytą laiką nepasiekiamas terapinis paracetamolio šalčio poveikis, kurio metu vartojama aukščiau nurodyta dozė, turite skubiai kreiptis į gydytoją, kad išvengtumėte komplikacijų ir (arba) ligos perėjimo į lėtinę formą..
Svarbu ne tik žinoti, kokią paracetamolio dozę vartoti peršalus suaugusiems ir vaikams, bet ir stebėti kurso trukmę. Bendras gydymo režimas yra toks.
- Vartokite vaistą nurodytomis dozėmis, kol visiškai išnyks pagrindiniai peršalimo ir gripo simptomai - karščiavimas, skausmas, bet ne ilgiau kaip 7 dienas.
- Nurodytos acetaminofeno (paracetamolio) dozės priėmimas per dieną su 12 valandų intervalu. Tai svarbi priemonė, naudojama kaip palaikomasis ir palaikomasis gydymas sergant ūmiomis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis ir gripu..
Kofeino sąveika
Labai populiarus medžiagų derinys yra paracetamolis ir kofeinas. Šis derinys, esantis RINZA® ir RINZASIP® su vitaminu C, paprastai veikia su didesne jėga 5. Acetaminofenas padeda pašalinti simptomus, o kofeinas sustiprina šią funkciją padidindamas organizmo prieinamumą. Dėl to poveikis sustiprėja. Be to, dėl kofeino poveikio kūnas gauna energijos ir gyvybingumo. Norint palengvinti galvos skausmą esant žemam slėgiui, dažnai rekomenduojama vartoti paracetamolio ir kofeino derinį. Toks derinys tokiais atvejais suteikia analgetinį ir kraujagysles plečiantį poveikį.
Be to, galima sustiprinti gydomąjį poveikį, jei paracetamolis vartojamas sergant gripu ir ūmine kvėpavimo takų virusine infekcija kartu su vitaminu C. Taip pat manoma, kad askorbo rūgštis sulėtina vaisto išsiskyrimą. Todėl rekomenduojama jį vartoti tam tikra doze kartu su acetaminofenu. Šios medžiagos derinys su askorbo rūgštimi yra milteliuose, skirtuose karštam gėrimui gaminti 6 RINZASIP® su vitaminu C.
Kontraindikacijos
Prieš gerdami paracetamolį nuo peršalimo, perskaitykite kontraindikacijų sąrašą.
- Geria alkoholį, vartoja fenobarbitalio turinčius agentus (pvz., Korvalolį), metakrilo rūgštį ir jos darinius, gliukokortikoidus. Jei šie vaistai vartojami kartu su paracetamoliu, jis gali sukelti toksinį poveikį kepenims ir sukelti rimtus kepenų pažeidimus (kartais negrįžtamus)..
- Skrandžio opa ir uždegiminės ligos.
- Kepenų ar inkstų nepakankamumas.
- Padidėjęs jautrumas acetaminofenui (paracetamoliui).
- Nėštumas.
Žindymo laikotarpis nėra kontraindikacija vartoti paracetamolį kartu su gripu ir SARS, nes jo metabolitai praktiškai neišsiskiria su motinos pienu..
1 Šalutinių reiškinių sąrašą reikia rasti instrukcijose. Prieš pradėdami vartoti vaistą, pasitarkite su specialistu..
3 A.P. Viktorovas. Nesteroidinis priešuždegiminis analgetikas-karščiavimas. - NSC „akademiko ND vardu pavadintas Kardiologijos institutas Strazhesko »Ukrainos AMS, Kijevas. (https://rpht.com.ua/ru-issue-article-1296).
4 Pagal RINZA® ir RINZASIP® su vitaminu C medicininio naudojimo instrukcijas.
5 „Kofeinas pagreitina absorbciją ir sustiprina analgetinį acetaminofeno poveikį“; B. Renner, D. Clark, Klinikinės farmakologijos žurnalas, 2007 04 18.
6 Remiantis naudojimo instrukcijomis, 1 paketėlio (paketėlio) turinį reikia užpilti karštu vandeniu ir maišyti, kol jis visiškai ištirps, gaunant „karštą gėrimą“.
Kam vartojamos paracetamolio tabletės?
Paracetamolis yra nebrangus vaistinis vaistas, įtrauktas į PSO būtiniausių vaistų sąrašą. Naudojamas simptominiam įvairių etiologijų skausmo sindromo gydymui suaugusiesiems ir vaikams.
Bendra informacija
Didelis karščiavimas, galvos skausmas ar dantų skausmas yra simptomai, kurie reikšmingai pablogina gyvenimo kokybę. Norėdami pašalinti problemą, reikia karščiavimą mažinančių, analgetikų. Pasirinkimas toks didžiulis, bet kurioje vaistinėje gali būti pasiūlytas bent keliolika variantų. Tačiau brangiausias vaistas nebūtinai bus geriausias. Šis teiginys įrodo, kad paracetamolis yra prieinama priemonė visoms gyventojų kategorijoms..
To paties pavadinimo veiklioji medžiaga yra fenacetino darinys - analgetikas ir karščiavimą mažinantis produktas iš anilidų grupės. Pagrindiniai vaisto pranašumai:
- greitai patenka į kraują ir plinta į visus audinius;
- pasiekia maksimalią koncentraciją ir pradeda veikti po 20-30 minučių po vartojimo;
Paracetamolio tinkamumo laikas yra 2–3 metai, atsižvelgiant į išsiskyrimo formą. Vaistas gaminamas tablečių, kapsulių, vandenyje tirpių miltelių, infuzinių tirpalų, tiesiosios žarnos žvakučių, sirupų ir suspensijų pavidalu. Atidarę sandarią pakuotę, produkto saugojimo laikas sumažėja iki 1 mėnesio.
Vaisto poveikis organizmui
Skausmo ir karščiavimo priežastis yra uždegiminis procesas. Jo vystymosi metu sintetinami specialūs cheminiai junginiai - prostaglandinai. Paracetamolio veikimas yra skirtas slopinti jų susidarymą, kuris natūraliai slopina neigiamus simptomus. Vaistas taip pat veikia centrinės nervų sistemos neuronus, dėl kurių pasireiškia analgezinis poveikis.
Tiesiosios žarnos žvakutės yra lėtesnės ir ilgesnės nei kitos išsiskyrimo formos..
Po 4-5 valandų veikliosios vaistinės medžiagos sunaikinimas vyksta kepenyse. Dėl to susidaro metabolitai - tarpiniai metabolizmo produktai. Kai kurios jų rūšys yra toksiškos. Tada jie praeina pro inkstus ir išsiskiria su šlapimu. Remiantis Paracetamolio pašalinimo iš organizmo ypatybėmis, sergant sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis, jo vartojimas yra nepriimtinas.
Vartojimo indikacijos
Vaistas nesuteikia žymaus priešuždegiminio poveikio, todėl patartina tik simptominiam gydymui. Dažniausiai jis vartojamas karščiuojant - kai temperatūra lygi 38,5 ° C ar aukštesnė. Mažesnėms vertėms nereikia trečiųjų šalių įsikišimo. Paracetamolio vartojimo indikacijos neapsiriboja karščiavimu. Tai padeda tokiais atvejais:
- nugaros skausmas;
- galvos skausmai;
- pooperacinis skausmas;
- osteoartritas;
- fizinis diskomfortas sergant onkologinėmis ligomis;
Vaistas leidžiamas nuo bet kokio nežinomos etiologijos skausmo, tačiau atsižvelgiant į kontraindikacijas ir šalutinį poveikį. Paracetamolis palengvina skausmingus simptomus, todėl sunku nustatyti tikslią diagnozę. Prieš atliekant fizinę apžiūrą ar išsamų medicininį patikrinimą, jo naudoti nerekomenduojama.
Naudojimo apribojimai
Paracetamolis nepriklauso daugeliui natūralių vaistų, todėl jis turi daug kontraindikacijų. Medicinos praktikoje nebuvo užfiksuota individualaus veikliosios medžiagos netoleravimo atvejų. Tačiau šį veiksnį reikia atmesti visais klinikiniais atvejais. Pablogėjus sveikatai po vaisto vartojimo, jį reikia nutraukti.
Paracetamolis griežtai draudžiamas:
- inkstų ir kepenų nepakankamumas;
- anemija
Gydymas kūdikiams (iki 1 mėnesio) taip pat nepriimtinas. Atsargiai vaistas skiriamas nuo virusinio hepatito, širdies nepakankamumo, periferinių arterijų ligų. Pacientams, priklausomiems nuo alkoholio ir rūkymo, reikalingas ypatingas dėmesys..
Paracetamolio sirupas nerekomenduojamas sergantiems cukriniu diabetu..
Prieš pradedant gydymą, būtina atsižvelgti į Paracetamolio sudėtį tabletėmis ar kitokią atpalaidavimo formą. Kiekybinis aktyvaus komponento kiekis įvairių gamintojų preparatuose gali skirtis. Be to, svarbu turėti papildomų ingredientų, kurie turi savo kontraindikacijas..
Galimas šalutinis poveikis
Paracetamolis retai sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį. Jų atsiradimą gali lemti nediagnozuota gretutinė patologija ir anksčiau nežinomas individualus netoleravimas. Šių reakcijų tikimybė nedidelė, tačiau vis dar egzistuoja:
- leukopenija, trombocitopenija, agranulocitozė, methemoglobinemija, anemija;
Remiantis kelių tyrimų rezultatais, bronchinės astmos išsivystymas buvo užfiksuotas vaikams, kurie ilgą laiką vartojo Paracetamolį. Vaisto vartojimas kartu su kitais vaistais gali sukelti rimtų komplikacijų: nuo lėtinių ligų paūmėjimo iki mirties. Panašų efektą suteikia nuskausminamųjų ir alkoholinių gėrimų derinys..
Visuotinai pripažįstama, kad alkoholis neutralizuoja narkotikų poveikį. Tačiau daugeliu atvejų tai sustiprina jų toksinį poveikį organizmui. Atitinkamai tai padidina rimtų padarinių riziką..
Naudojimo instrukcijos
Labai svarbu ne tik žinoti apie Paracetamolį - nuo ko tabletės padeda. Naudojimo indikacijos ir analogai nusipelno dėmesio ne daugiau kaip vartojimo instrukcijos. Gamintojo rekomendacijų laikymasis yra pagrindinis dalykas norint gauti tinkamą vaisto poveikį. Visų rūšių vaistų rekomendacijos:
- gerti tabletes ar kapsules po valgio;
- gerti daug švaraus vandens priimtinoje temperatūroje;
Vienkartinė tabletė Paracetamolio tablečių suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams - nuo 350 iki 500 mg 3–4 kartus per dieną. Didžiausia vienkartinė dozė yra 1500 mg, kasdien - 4000 mg. Tie patys duomenys galioja ir žvakutėms, skirtoms rektaliniam vartojimui..
Jei pagerėjimas nepasireiškia per 3 dienas, gydymą reikia pataisyti.
Sirupo pavidalu išgeriama 20–40 ml. Šis kiekis yra lygus 480–960 mg veikliosios medžiagos. Skysto pavidalo vaisto vartojimo dažnis taip pat yra 3–4 kartus per dieną.
Specialios nėštumo instrukcijos
Paracetamolio vartojimas nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu yra įmanomas tik tuo atveju, jei numatomas veiksmingumas yra didesnis nei komplikacijų rizika. Veiklioji medžiaga akimirksniu prasiskverbia į pieną ir atitinkamai įveikia barjerą placentos pavidalu, daro neigiamą poveikį vaisiui. Berniukų, kurių motinos nėštumo metu vartojo Paracetamolį, kriptorchidizmo išsivystymo atvejai.
Žindymo laikotarpiu pertrauka tarp vaisto dozių turėtų būti 4–6 valandos, kad medžiagos koncentracija būtų minimali. Nė vienas šaltinis neturi aiškaus atsakymo - ar nėščios moterys gali vartoti Paracetamol. Norint sumažinti šalutinio poveikio tikimybę, rekomenduojama:
- griežtai laikykitės naudojimo instrukcijų;
- nederinkite vaisto su kitais stipriais vaistais;
Pirmąjį ir antrąjį trimestrą paprastai skiriama mažiausia efektyvi vaisto dozė. Nesant norimo rezultato, jo padidinti nepriimtina. Kartais patartina naudoti saugesnį analogą.
Vaikų paracetamolis
Optimali paracetamolio forma vaikams yra sirupas. Kūdikiams nuo 3 mėnesių iki vienerių metų parodoma 2,5–5 ml vaisto, ne daugiau kaip 120 mg medžiagos. Nuo 1 iki 5 metų - iki 10 ml sirupo, nuo 5 iki 12 metų - ne daugiau kaip 20 ml. Tiesiosios žarnos žvakutės taip pat labai patogios vaikystėje. Rekomenduojama dozė vaikams nuo 1 mėnesio iki 3 metų yra 15 mg 1 kg svorio.
Paracetamolio vartojimo dažnis vaikystėje yra ne didesnis kaip 4 kartus per dieną.
Ne tik sirupo ir žvakučių pavidalu, paracetamolį galite vartoti per 3 metus, tabletėmis dozuojama: 60 mg 1 kg kūno svorio.
Nuo 3 iki 6 metų didžiausia leidžiama paros dozė yra 1000–2000 mg, nuo 9 iki 12 metų - 2000 mg paracetamolio. Jei perkama kūdikio suspensija, vienkartinės dozės 6–12 metų vaikams - 0,25–0,5 g, 1–5 metų - 0,12–0,25 g, nuo 3 mėnesių iki 1 metų - 0,06–0., 12 g, iki 3 mėnesių - 0,01 g / kg.
Perdozavimo pavojus
Jei geriate du ar tris kartus didesnę nei rekomenduojama dozę, intoksikacija yra įmanoma. Išgėrus 10–15 mg medžiagos suaugusiesiems, kepenų pažeidimo požymiai išryškėja per 1-6 dienas. Kepenų nepakankamumas, kurį komplikuoja difuziniai inkstų pokyčiai, retai vystosi. Pagrindiniai perdozavimo simptomai:
- pykinimas ir vėmimas;
- apetito stoka;
- skausmas epigastriniame regione;
- odos blyškumas.
Paracetamolis vaikams skiriamas atsargiai, dozė tabletėmis temperatūroje neturi viršyti leistinos. Apsinuodijus būtina skubiai išplauti skrandį - per pirmąsias 3-4 valandas. Procedūros pabaigoje reikia išgerti adsorbentų. Jei būklė ir toliau blogėja, reikia skubios medicinos pagalbos.
Sąveika su kitais vaistais
Taikant kombinuotą terapiją, labai svarbu iš pradžių ištirti Paracetamolio derinį su kitais vaistais:
- vaistai nuo epilepsijos padidina toksinį poveikį kepenims;
- rifampicinas sumažina karščiavimą mažinančio poveikio sunkumą;
Ypač atkreiptinas dėmesys į vaistus, skirtus kepenų, inkstų, širdies ir kraujagyslių bei centrinės nervų sistemos ligoms gydyti. Kartu vartojant Paracetamolį su jo analogais, perdozavimas yra tikėtinas. Būtina atkreipti dėmesį į kiekybinį veikliųjų medžiagų kiekį.
Vaisto analogai ir pakaitalai
Parduodama daugybė vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Jie skiriasi nuo originalo tiek kaina, tiek veiksmo specifika. Pastaroji priežastis yra pagalbinių medžiagų buvimas. Dažniausi analogai:
vardas | Struktūra | Gamintojas | Kaina |
„Panadol“ | 500 mg paracetamolio | „GlaxoSmithKline“ (JK) | nuo 50 rub. |
Efferalganas | 500 mg paracetamolio | „Sanofi Aventis“ (Prancūzija) | nuo 151 rub. |
„Solpadein Fast“ | 500 mg paracetamolio ir 65 mg kofeino | „GlaxoSmithKline“ (JK) | nuo 139 rub. |
„Panoxen“ | 500 mg paracetamolio, 50 mg diklofenako | „Oxford Laboratories“ (Indija) | nuo 130 rub. |
Migrena | 500 mg paracetamolio ir 65 mg kofeino | UAB „BIOCHEMIK“ (Rusija) | nuo 127 rub. |
„Trigan-D“ | 200 mg ir 500 mg paracetamolio | „Cadila Pharmaceuticals Limited“ (Indija) | nuo 70 rub. |
Kofeinas | 210 mg propifennazono, 250 mg paracetamolio, 50 mg kofeino, 10 mg kodeino fosfato | ALKALOID AD (Makedonija) | nuo 122 rub. |
Nė vienas iš analogų nėra pigesnis už originalų Paracetamolį. Be to, pastarojo veiksmingumas ne visada yra prastesnis nei kitų vaistų. Svarbiausia yra sekti naudojimo instrukcijas ir nenaudoti produkto pasibaigus tinkamumo laikui.
Paracetamolio pranašumai ir trūkumai
Pagrindinis „Paracetamolio“ pranašumas yra maža šalutinio poveikio tikimybė. Tinkamai vykdant instrukcijas, jo toksiškumo lygis neviršija saugių ribų. Tai paaiškina nereceptines atostogas vaistinėse.
Įrankis turi keletą išleidimo formų, kurios leidžia pasirinkti patogiausią suaugusiam ir vaikui. Vaistas trunka keletą valandų, ir, žinoma, tai yra dar vienas pliusas. Tačiau, kaip ir dauguma kitų sintetinių narkotikų, Paracetamolis taip pat turi keletą trūkumų:
- jis yra skirtas simptominei terapijai, o tai reiškia, kad jis nepajėgia pašalinti ligos priežasties;
- reikalauja atsargiai gydyti kūdikius ir moteris nėštumo ir žindymo laikotarpiu;
- su perdozavimu sukelia sunkios intoksikacijos simptomus;
- paūmėja lėtinė kepenų ir inkstų liga.
Terapinis poveikis po vartojimo tampa pastebimas tik po 30–40 minučių. Prieš pasireiškiant pagreičiui, nerekomenduojama vartoti papildomų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio, kitaip nepavyks išvengti šalutinio poveikio. 9 atvejais iš 10 sveikatos pablogėjimas atsiranda dėl gamintojų ir gydytojų rekomendacijų nepaisymo.
Dalykitės su draugais
Daryk gerą darbą, tai neužtruks ilgai
Paracetamolis kaip anestetikas: indikacijos, vartojimo instrukcijos
Vaisto sudėtis ir forma
Paracetamolis vaikams yra karščiavimą mažinantis ir analgetikas, turintis silpną priešuždegiminį poveikį. Jo veiksmingumas ypač didelis sergant virusinėmis infekcinėmis ligomis - jis mažai padeda nuo bakterinių negalavimų.
TAIP PAT SKAITYKITE: geriausias kūdikių karščiavimas su Paracetamoliu: įvertinimas
Terapinis vaisto poveikis pagrįstas cheminių junginių, kurie yra atsakingi už uždegiminių procesų vystymąsi, slopinimu, skatina temperatūros padidėjimą ir skausmo sindromo atsiradimą. Anestezinis ir priešuždegiminis poveikis pasiekiamas dėl vaisto poveikio centrinės nervų sistemos ląstelėms.
Vaisto pranašumas prieš kitus priešuždegiminius vaistus yra tas, kad jis neturi ypatingo dirginančio poveikio skrandžio gleivinei. Paracetamolis greitai patenka į kraują, kur jo didžiausia koncentracija pasiekiama nuo 30 minučių iki pusantros valandos - priklausomai nuo vaisto formos. Apdorotas kepenyse 4 valandas, produktas pašalinamas iš organizmo su šlapimu.
Veiklioji vaisto medžiaga yra tuo pačiu pavadinimu, ji taip pat žinoma kaip para-acetaminofenolis. Vaikams paracetamolis yra įvairių formų:
TAIP PAT SKAITYKITE: suspensijos „Paracetamolis“ vartojimo instrukcijas vaikams
- Žvakės - jose yra komponentų, kurie yra saugiausi vaikui. Rektaliniu būdu vartojamas vaistas absorbuojamas į kraują lėčiau nei nurijus (pusantros valandos), todėl poveikis pasireiškia vėliau, tačiau jis yra ilgesnis. Gydytojai gali skirti žvakes vienerių metų kūdikiui ir net kūdikiams nuo 3 mėnesių gydyti.
- Suspensija tarp pagalbinių medžiagų - glicerolis, sorbitolis, kvapiosios medžiagos ir sacharozė. Galima naudoti nuo 1 mėnesio (tik kaip nurodo pediatras).
- Sirupas - sudėtyje yra etanolio (96%), pagalbinių medžiagų, kvapiųjų medžiagų, dažiklių. Didžiausia koncentracija kraujyje stebima praėjus pusvalandžiui po išgėrimo. Priemonė rekomenduojama nuo šešių mėnesių iki 12 metų.
- Tabletės ar kapsulės - pagamintos 200, 500 mg dozėmis. Vaikai gali būti skiriami nuo 3 metų (atsižvelgiant į dozę).
- Tirpalo tabletės.
Neseniai paracetamolis, gaminamas saldžiųjų sirupų, suspensijų pavidalu, įgijo ypatingą populiarumą. Vartodamas šiuos vaistus kartu su aktyviais terapiniais komponentais, kūdikis gauna didžiulį kvapiųjų medžiagų, saldiklių ir kvapiųjų medžiagų priedų kiekį. Jie gali išprovokuoti alergines reakcijas, tuo tarpu alergija pačiam Paracetamoliui yra labai reta. Tai reiškia, kad žvakės yra idealios mažiems vaikams..
TAIP PAT SKAITYKITE: lizinis mišinys vaikams - dozavimas ir sudėtis
Galimas šalutinis poveikis ir kontraindikacijos
Paracetamolis laikomas vienu saugiausių narkotikų. Sąmoningas piktnaudžiavimas ar netyčinis dienos normos viršijimas net kelis kartus, greičiausiai, neturės rimtų neigiamų padarinių kūnui. Tačiau tikrinti šį pastebėjimą ant savęs nėra griežtai rekomenduojama. Nepaisant nekenksmingumo, vaistas gali išprovokuoti alergines reakcijas, taip pat paūmėti kepenų ir inkstų ligas..
Paracetamolis griežtai draudžiamas žmonėms, kenčiantiems nuo hepatito ir cirozės! Astmatikai, vartodami šį vaistą, taip pat turėtų būti ypač atsargūs ir vartoti tik patyrusio gydytojo rekomendacijomis, nes jis gali padidinti bronchų spazmą..
Pastebėtina, kad vaikams šis vaistas yra saugesnis nei jų tėvams. Dėl nepakankamai subrendusios fermentų sistemos, kuri negali sukurti toksiškų medžiagų apykaitos produktų. Tačiau suaugusiesiems situacija yra priešinga. Paracetamolio fermentacijos metu susidariusios toksinės medžiagos sukelia sunkų kepenų priepuolį. Vienkartinė vaisto dozė, viršijanti didžiausią leistiną 140 mg kiekį 1 kilogramui svorio, sukels sunkų kepenų pažeidimą iki pat mirtino pabaigos..
Kalbant apie žalingą vaisto poveikį inkstams, medikai negalėjo tiksliai nustatyti šio fakto. Tačiau žinomi reti inkstų nepakankamumo dėl piktnaudžiavimo narkotikais atvejai..
Kitas svarbus niuansas: jei išvakarėse gerdavote alkoholį, išsigelbėti nuo danties skausmo paracetamoliu yra labai rizikingas įvykis. Net maža alkoholio dozė kraujyje žymiai padidina šalutinio poveikio tikimybę. Labiausiai pažeidžiamos yra kepenys ir kasa.
Paracetamolio tablečių (200 ir 500 mg) vartojimo indikacijos
Paracetamolis veiksmingas:
- temperatūra, kurią sukelia peršalimas, gripas, skarlatina, tymai, skiepai ir kt.;
- galvos skausmai, įskaitant pervargimo metu;
- dantų skausmas (ėduonis, dantų diegimas ir kt. (rekomenduojame perskaityti: kurį iš vaistų galima skirti vaikui, kuriam skauda dantis?). e.);
- skausmo apraiškos, nesusijusios su uždegimu;
- palengvinti peršalimo ar gripo simptomus, tokius kaip karščiavimas, skausmai;
- vidurinės ausies uždegimas (vidurinės ausies uždegimas) kaip kompleksinė terapija.
TAIP PAT SKAITYKITE: karščiavimą mažinančių vaistų sąrašas: vaistų nuo 2 metų apžvalga
Kaip skausmą malšinantys vaistai nuo sąnarių skausmo
Jei žmogus kenčia nuo įvairių nesunkių sąnarių ligų (kelio sąnario artrozės), tada jis gali naudoti šį vaistą kaip anestetiką, tačiau tik tuo atveju, jei yra nedidelis negalavimas. Bet kokiam rimtesniam negalavimui pasireikšti būtina nedelsiant padėti specialistui, be to, vartoti stiprų analgetiką..
Tokiu atveju paracetamolio vartojimas bus beprasmis, nes jo poveikis neduos teigiamo poveikio. Taip pat reikėtų suprasti, kad vaistą leidžiama vartoti saikingai (ne daugiau kaip vieną tabletę). Vėliau taip pat rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją, kad būtų atliktas tyrimas ir parinktas kompleksinis gydymas.
Kai priemonė yra draudžiama?
Kaip ir bet kuris vaistas, Paracetamolis turi kontraindikacijas. Jie apima:
- alergija vaisto sudedamosioms dalims;
- rimtos inkstų ir kepenų problemos, susijusios su vaisto perdirbimu ir pašalinimu iš organizmo su šlapimu;
- įgimta hiperbilirubinemija arba Gilberto sindromas - padidėjęs bilirubino kiekis kraujyje (raudonųjų kraujo kūnelių puvimo produktas);
- kai kurios sunkios infekcijos (pvz., sepsis);
- leukopenija (mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius);
- kraujo ligos;
- gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės fermento trūkumas;
- sunki anemija;
- vartoti tam tikrus vaistus (prieštraukulinius vaistus, barbitūratus, rifampiciną ir kt.);
- tiesiosios žarnos gleivinės uždegimas (žvakučių vartojimui).
Ar yra kokių nors kontraindikacijų??
Paracetamolis, kaip anestetikas nuo sąnarių, galvos ar menstruacijų, vartojamas labai dažnai, nes jis jį laiko vaistu namų medicinos kabinete. Bet vartoti vaistą turėtų rekomenduoti gydytojas. Galų gale, kaip ir visi kiti vaistai, paracetamolis turi savo kontraindikacijas:
- alkoholizmas;
- sunki anemija;
- padidėjęs jautrumas bet kokiems tam tikros vaisto formos komponentams;
- įgimta hiperbilirubinemija;
- G6PD fermento, dalyvaujančio ląstelių darbe, trūkumas;
- kraujo ligos;
- progresuojanti inkstų liga;
- kraujavimas iš virškinimo trakto;
- leukopenija;
- kepenų ir inkstų patologijos sunkiomis formomis;
- bronchinės astmos, pasikartojančios nosies ir paranalinių sinusų polipozės ir acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo netoleravimas;
- virškinimo trakto ir dvylikapirštės žarnos eroziniai ir opiniai pažeidimai.
Vaisto neturėtų vartoti tie, kuriems neseniai atlikta vainikinių arterijų šuntavimo operacija. Be to, jo neturėtų vartoti žmonės, kuriems nustatyta hiperkalemija. Paracetamolis nėra skiriamas naujagimiams iki 1 mėnesio.
Tablečių vartojimo instrukcijos
Nors paracetamolis veiksmingai malšina karščiavimą ir galvos skausmą, sunkiai sergant jis negalės sumažinti temperatūros.
Dr Komarovsky šį vaistą vadina tam tikru žymeniu: jei karščiavimas sumažėjo po jo vartojimo, tikėtina, kad liga nėra pavojinga - tai dažnas SARS. Jei vaisto poveikio nėra - problema yra rimta, būtina skubiai kviesti specialistą.
Dozavimas įvairaus amžiaus vaikams
Paracetamolio tabletes leidžiama vartoti vyresniems nei trejų metų kūdikiams. Suaugusiems vaikams didžiausia paros dozė yra 60 mg / kg. Kokiomis dozėmis vaikams skiriamas Paracetamolis:
- norma nuo 3 iki 6 metų - 100-200 mg vienu metu;
- nuo 6 iki 12 metų - 1-2 tabletės. (200–400 mg);
- paaugliams ir suaugusiesiems - 500 mg.
Prieš duodami kūdikiui piliulę, turėtumėte perskaityti instrukcijas ir sužinoti, kiek joje yra paracetamolio. Jei gydytojas paskyrė 100 mg dozę, 200 mg kapsulę reikia padalyti į 2 dalis, tabletę, kurioje yra 500 mg, padalyti į 5 dalis. Nedidelis perdozavimas nėra pavojingas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ibuklin tabletės - vaikų karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo instrukcijos
Kiek kartų per dieną galiu vartoti vaistą?
Pagal instrukcijas vaikai turėtų gerti Paracetamolį kas 4 valandas. Dažniau vartoti nerekomenduojama, nes padidinus dozę, geresnio efekto nebus. Paracetamolis absorbuojamas į kraują praėjus 30 minučių po jo patekimo į skrandį ir pradeda aktyviai veikti (rekomenduojame perskaityti: ar paracetamolis yra draudžiamas maitinančiai motinai?). Didžiausia koncentracija ir teigiamas poveikis pasiekiamas po 2 valandų - temperatūra pradeda kristi.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ibuprofeno tabletės vaikams: vartojimo instrukcijos
Kai tik paracetamolis patenka į kūdikio kraują, inkstai ir kepenys pradeda jį apdoroti ir pašalinti iš organizmo. Po 4 valandų 50% medžiagos išeina iš organizmo, dėl to sumažėja vaisto poveikis. Vaistas visiškai pašalinamas po 8 valandų. Kai pasveiksite, dingsta poreikis dažnai vartoti vaistus, todėl intervalą galima padidinti iki 5–6 valandų.
Įdomu: kaip sumažinti vaiko namuose 39 ° C temperatūrą: Komarovskio patarimas
Gydymo trukmė
Kiek laiko truks gydymo Paracetamol kursas, turi pasakyti gydytojas. Esant aukštai temperatūrai, vaisto galima vartoti ne ilgiau kaip 3–5 dienas. Ar verta toliau vartoti vaistą, ir kokia dozė yra skiriama per dieną, nustato gydytojas. Neracionalus vaisto vartojimas gali išprovokuoti kepenų ląstelių, inkstų nekrozę ir kitas problemas..
Ilgalaikis „Paracetamolio“ vartojimas galvos ir dantų skausmams yra nepraktiškas, nes jis gali palengvinti simptomus, bet neišgydyti pagrindinės ligos. Paciento dantis reikia gydyti kuo greičiau, nes jie ne tik sukelia skausmą kūdikiui, bet ir gali neigiamai paveikti nuolatinių dantų augimą. Nepagrįstas galvos skausmas turėtų jus įspėti, nes tai gali kalbėti apie rimtas ligas ir būti tolesnės diagnozės priežastimi.
Savybės
Vaistas turi galingą analgezinį, karščiavimą mažinantį poveikį ir silpną priešuždegiminį poveikį. Jo poveikis atsiranda dėl poveikio skausmo centrams ir termoreguliacijos centrui. Paracetamolis gana efektyviai mažina kūno temperatūrą, kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo. Tačiau jei esant temperatūrai pasirenkate paracetamolį arba acetilsalicilo rūgštį, palyginti su aspirinu, vaistas turi keletą privalumų:
- turi pakankamą išleidimo formų skaičių;
- mažiau toksiškas;
- nedaro įtakos medžiagų apykaitos procesams;
- nepažeidžia kraujo krešėjimo;
- leidžiama naudoti ankstyvoje vaikystėje;
- nedirgina gleivinės.
Jei mes kalbame apie analgezines vaisto savybes, tada jie yra mažiau ryškūs nei analginas. Priešuždegiminis poveikis silpnas, todėl vaistas nenaudojamas gydant lėtinį uždegimą. Paracetamolis temperatūroje turi stipriausią poveikį..
Šalutiniai poveikiai
Paracetamolio vartojimas retai sukelia šalutinį poveikį. Tačiau negalima visiškai atmesti galimybės, kad jų nebus po vaisto vartojimo..
Jie gali atsirasti:
- pykinimas, viduriavimas, vėmimas, skrandžio skausmas, galvos svaigimas;
- sumažėjęs leukocitų, eritrocitų, trombocitų kiekis kraujyje (ypač retas);
- kepenų patologijos;
- alergijos
- bronchų spazmas.
Privalumai ir veikimo mechanizmas karščio metu
Kiek ir kiek paracetamolis sumažina temperatūrą? Norėdami atsakyti į šį klausimą, turite suprasti vaisto veikimo mechanizmą karščio metu.
Vaisto veiklioji medžiaga neigiamai veikia centrinę nervų sistemą ir termoreguliacijos centrus, todėl pašalina skausmą ir šilumą. Vaistas nėra toks toksiškas kaip kiti karščiavimą mažinantys vaistai be paracetamolio. Tai greitai sumažina karščiavimą iki normalaus lygio. Be to, vaistas neturi įtakos krešėjimui, vandens-druskos pusiausvyrai ir virškinimo trakto gleivinei.
Perdozavimas
Vaikas neturėtų vartoti daugiau kaip 60 mg veikliosios medžiagos 1 kg kūno svorio per dieną. 150 mg / kg dozė kūdikiui yra toksiška. Tai reiškia, kad jei kūdikio svoris yra 20 kg, jis gali mirti, jei dienos metu išgers 3 g paracetamolio.
Perdozavimas yra šalutinio poveikio ir intoksikacijos požymių priežastis: odos blanšavimas, vėmimas, prakaitavimas, sąmonės netekimas. Jei kepenys sutrinka, galima gelta, kepenų koma ir mirtis. Gali atsirasti ūmus inkstų nepakankamumas, kurį pajus apatinės nugaros dalies skausmas, pankreatitas, aritmija, baltymų ir kraujo atsiradimas šlapime.
Įdomu: ką dar galite suteikti vaikui nuo temperatūros?
Skausmo vaistai nuo vidurinės ausies uždegimo
Esant ausų otitui, šis agentas dažnai naudojamas padidėjusiai kūno temperatūrai pašalinti, tačiau taip pat leidžiama jį naudoti kaip anestetiką. Praktiškai leidžiama vartoti vaistą tais atvejais, kai pasireiškia nestiprus danties skausmas, be to, lengvas diskomfortas ausų srityje..
Jei liga labai išplito, tada kompozicijos naudoti nebus jokios naudos. Tačiau paracetamolis čia taip pat gali būti naudojamas kaip pagalbinis karščiavimą mažinantis vaistas. Bet kurioje situacijoje pirmiausia turite pasikonsultuoti su gydytoju ir, jei įmanoma, pasirinkti tinkamesnį nuskausminamąjį.
Vaisto analogai
Paracetamolis yra daugelio vaistų dalis - Coldrex, TeraFlu, Antigrippin, Panadol, Antiflu, Caffetine ir kt. Pagrindiniai jų skirtumai yra pagalbinės medžiagos, gamintojas, kaina.
Jei vaistas nepadeda, jis pakeičiamas analogu su kitu aktyviu komponentu. Panašų poveikį turi vaistai, kurių pagrindą sudaro ibuprofenas - Nurofenas, Ibufenas ir kt. Bet kokiu atveju turite atsiminti: net ir pačių nekenksmingiausių vaistų negalima išrašyti savarankiškai, kad būtų išvengta nenumatytų padarinių..
Dalykitės su kitais!
Skausmo tipai pagal pažeidimo mechanizmus
Skausmą taip pat dalijasi jį išprovokavę žalos mechanizmai. Pagal patofiziologinę klasifikaciją išskiriami šie skausmo tipai:
- Nociceptive.
- Neuropatinis.
- Disfunkcinis.
Nocicepcinis skausmas atsiranda dėl to, kad pažeidžiamos specifinės organizmo struktūros. Jis yra lokalizuotas. Dažnai tai tiesiogiai susiję su aktyvumo, judėjimo padidėjimu. Kai tik žmogus pradeda judėti, jis gali išnykti arba, atvirkščiai, sustiprėti. Dažnai jai įtakos turi net kūno padėties ar fizinės būklės pasikeitimas.
Nocicepcinio skausmo tipai:
Neuropatinio skausmo pobūdis yra neaiškus. Jei gydytojas paprašo paciento tiksliai nurodyti vietą, kur jis jaučia skausmą, tada pacientas negali tiksliai nustatyti jo vietos. Toks skausmas yra labai stiprus ir gali sukelti pacientui stiprias emocijas. Dažnai pacientai tai apibūdina kaip deginimą, pjovimą, tarsi elektros šoką ir pan..
Kai atsiranda neuropatinis skausmas, periferinių NS ir CNS struktūrose pastebimas didelis jaudrumas. Gali sutrikti jautrumas. Dažnai būna per daug skausmingų reakcijų, net ir mažų skausmo sudirginimų. Kartais pacientai skundžiasi žąsų sąnario, tirpimo, niežėjimo jausmu.
Neuropatinis skausmas stebimas kartu su radikulopatija, trigeminaliniu uždegimu, įvairiomis neuropatijomis.
Disfunkcinis skausmas šiek tiek primena nocicepciją. Bet nėra matomų kūno audinių pažeidimų. Be to, objektyvūs paciento kūno būklės tyrimai dažnai neatitinka jo kančios laipsnio. Taip yra todėl, kad dėl slopinančio signalo sumažėjimo labai padidėja skausmo neuronų aktyvumas.
Praktiškai ši medicininė kompozicija turi ryškų poveikį ir gali greitai sustabdyti nedidelius negalavimus. Leiskite mums išsamiau apsvarstyti, kas yra poveikio mechanizmas:
- ši vaistinė kompozicija daro tiesioginį poveikį tokių medžiagų, kaip prostaglandinai, gamybai;
- žmogaus organizmas gamina prostaglandinus dėl skausmo atsiradimo kūne;
- pats vaistas daro įtaką šių komponentų gamybai, o tai vėliau palengvina skausmą;
- kai žmogui vystosi šiluma, medicininė kompozicija turi atitinkamą poveikį smegenų sričiai, atsakingai už kūno temperatūrą.
Reikėtų suprasti, kad anksčiau minėtos funkcijos žmogaus organizme gali būti sutrikusios, ypač kai tai yra pacientai, kenčiantys nuo inkstų ar kepenų nepakankamumo, taip pat reguliariai vartojant alkoholį. Esant tokiai situacijai, Paracetamolį reikia vartoti labai atsargiai, geriausia - gydytojui rekomendavus..
Kokioje temperatūroje nurodomas vaistas
Gydytojai rekomenduoja vartoti vaistą, kai kūno temperatūra yra 38 ir aukštesnė. Jei karščiuojate ir yra 37 laipsnių temperatūra, neturėtumėte naudoti produkto, nes pašalinus šilumą jis gali vėl pasirodyti, tačiau jo žymės žymiai padidės..
Kiek paracetamolio tablečių reikia gerti aukštoje 38, 39, 40 laipsnių temperatūroje? Norėdami atsakyti į šį klausimą, apsvarstykite, kaip gerti paracetamolį 39 laipsnių temperatūroje:
- Tabletes vartokite tik tokiomis dozėmis, kurios nurodytos instrukcijose, kai karštis išnyks, verta sumažinti dozę.
- Per dieną galite išgerti ne daugiau kaip keturias tabletes.
- Daugialypis gydymas nepasitarus su specialistu neturėtų viršyti trijų dienų.
- Jei per tą laiką karščiavimas nepraeina, kreipkitės į gydytoją.
- Vaikams gali būti skiriami vaistai, tačiau tik griežtai laikantis instrukcijų. Didžiausia veikliosios medžiagos dozė kūdikiams neturėtų viršyti 120 miligramų. Vaikui iki šešerių metų leidžiama vartoti iki 250 miligramų, paaugliams - ne daugiau kaip 500 miligramų.
- Kūdikiams iki šešerių metų geriau naudoti žvakes ir suspensiją, kurioje yra šios medžiagos..
- Ypač atsargiai turėtų vartoti nėščios moterys ir tik prieš tai iš anksto patarusios gydytoją.
Paracetamolis yra galingas analgetikas ir karščiavimą mažinantis vaistas, turintis priešuždegiminį poveikį. Šis vaistas pasižymi keliomis atpalaidavimo formomis, todėl kiekvienas pacientas galės pasirinkti sau optimaliausią formą. Vaistus leidžiama vartoti vaikams, tačiau tik griežtai laikantis instrukcijų. Taip pat reikia pažymėti, kad vaistas turi daugybę kontraindikacijų, kai tablečių vartojimas gali sukelti stiprią intoksikaciją ar kitą šalutinį poveikį..
-
Sklerozė
-
Širdies smūgis
-
Encefalitas
-
Migrena
-
Migrena
-
Encefalitas
-
Sklerozė
-
Encefalitas